Разкрити факти за отглеждане на лозя

Разкрити факти за отглеждане на лозя

Разкрити факти за отглеждане на лозя

Blog Article

Първо трябва да се има предвид, че с обработката на почвата целта е да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме по този начин водния, въздушния и хранителен режим на едно насаждение.

Твърди се, че така се увеличава добивът на десертните сортове.

Преди присаждането трябва да полеем лозата, за да осигурим влага в растението.

Там където опасността от измръзване е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

В райони, където лозите не се загрибват, се прави оран късно наесен или в началото на зимата. С това се цели запазване на повече влага от есенно-зимните валежи, унищожаване на плевелите, подобряване на аерацията на почвата.

Казус: Когато подложката и калемът са лозя с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в замазката.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Това налага дискуването да се редува с разрохкване и периодично да се изменя дълбочината на работа.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

Влажността на почвата трябва да е гарантирана предварително, като най-добре е да полеем предишния ден.

Report this page